نمايندگان پاسخ ادعا علیه فرمانده سپاه را با الله اكبر دادند

اعتراض خواهرزاده محمد خاتمي به اظهارات ضدصهيونيستي و ضدآمريكايي فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي كه پيشتر با واكنش سايت‌هاي ضد انقلابي همراه شده بود، با فرياد الله اكبر نمايندگان در حمايت از سرلشگر جعفري پايان يافت.

به گزارش رجانيوز، صبح چهارشنبه محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان و خواهرزاده محمد خاتمي در اخطار قانون اساسی نسبت به سخنان چندي‌پيش فرمانده سپاه پاسداران اعتراض و آن را خلاف مصالح ملي عنوان كرد  و گفت: هفته گذشته و اوایل هفته جاری دو اظهار نظر تامل‌برانگیز از طرف فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی داشتیم قریب به این مضمون که ما نیروهای نظامی در سوریه و لبنان داریم و جنگ با رژیم غیرمشروع صهیونیستی قریب‌الوقوع است که این اظهارات نیز موجب اعتراض دولت لبنان شده و هم اسباب دل‌نگرانی مردم خودمان به واسطه احتمال وقوع جنگ را فراهم ساخته است که مسلما پیامد آن دامن زدن بیشتر به نابسامانی‌های اقتصادی در داخل و سرعت گرفتن خروج سرمایه‌های مادی و انسانی به خارج از کشور خواهد بود.
 
محمدرضا باهنر نایب رئیس دوم مجلس که در غیاب لاریجانی ریاست مجلس را بر عهده داشت، بدون دفاع از فرمانده سپاه پاسدارن تنها با بيان اين‌كه اخطارها و تذکرات باید مربوط به دستور روز مجلس باشد، اخطار تابش را وارد ندانست.
 
در ادامه حميد رسايي نماینده مردم تهران در مجلس در تذكري با اشاره به اخطار تابش تصريح كرد: اظهارات فرمانده کل سپاه دقیق و به موقع بود.
 
وی با بیان اینکه اظهارات فرمانده سپاه درباره لبنان تکرار بیانات مقام معظم رهبری بوده است گفت: مقام معظم رهبری فرمودند ما در جنگ 33 روزه دخالت کردیم، در نبرد 22 روزه دخالت کردیم و نتیجه آن را گرفتیم.
 
وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی از اظهارات سرلشكر جعفری حمایت می‌کند و آن را عزت‌مندانه می‌داند، تصریح کرد: رژیم صهیونیستی به روزهای آخر خود رسیده است و حتی اوباما دست رد به سینه این رژیم می زند و سفیر خودش را فرامی‌خواند که این امر نتیجه زحمات ملت ایران است.
 
وی در پایان گفت: اگر رژیم صهیونیستی تعرضی به خاک ایران بکند نابودی خود را رقم زده است و قطعا سپاه پاسداران با حمایت مجلس شورای اسلامی رژیم متجاوز صهیونیستی را از صحنه روزگار محو خواهد کرد.
 
در زمان اين تذكر رسايي، نمایندگان مجلس از جای خود برخاسته و با شعار الله اکبر از اظهارات فرمانده کل سپاه تقدیر و اظهارات رسایی مبنی بر حمایت مجلس از سرلشگر جعفری را تأیید کردند.