سخنرانی‌ منتشر نشده مرحوم قدیریان؛ماجرای دیدار آیت الله اردبیلی با رهبرانقلاب در زمان فتنه 88

* آقای بهشتی می‌گفت مراقب موسوی‌خوئینی‌ها باشید

آقای هاشمی، خوئینی‌ها را می‌شناسد. آن موقع‌ها هم یادم هست که افراد مختلف در صحبت‌هایشان تأکید داشتند که آقای بهشتی می‌فرمودند مراقب این خوئینی‌ها باشید.

برادرها! امروز روز کار است، امروز روزی است که باید اطلاع‌رسانی دقیق و درست کنیم و مراقب باشیم.

درباره پرونده 8 شهریور نکته‌ای را عرض کنم؛ وزارت امور خارجه ارتباط تنگاتنگ با خارج دارند، یعنی وزیر امور خارجه است که ارتباط ما را با خارج برقرار و توطئه‌هایی را که در خارج علیه ما هست، منعکس کند. ما چهار تا وزیر خارجه داشتیم که از اینها بودند و در جریان فتنه بودند.

آقای میرحسین وزیر خارجه بوده، قطب‌زاده که می‌خواست خانه امام(ره) را منفجر کند، ما او را گرفتیم. قطب‌زاده‌ای که دو تا کیسه مواد منفجره 50 کیلویی پشت خانه امام(ره) گذاشته بود و ما او را گرفتیم. اگر آن کیسه‌ها منفجر شده بودند، خانه امام و خود امام را روی کوه برده بود. قطب‌زاده، میرحسین موسوی، سنجابی جزو جبهه ملی، ابراهیم یزدی.

کتاب 6 کودتا را که در مجمع فرهنگی شهید بهشتی منتشر کردیم بخوانید. از قول آقای هاشمیان، امام جمعه کرمان در این کتاب آمده که می‌گوید من مهمان خانه آقای شریعتمداری بودم. شریعتمداری به پسرش گفت: «هاشمیان را ببرید پشت‌بام بخوابانید، چون قرار است مظفر بقایی بیاید اینجا» آمدند گفتند: «هوا گرم است شما بروید پشت‌بام بخوابید». گفت: «فهمیدم یک خبری هست. از پله‌ها آمدم بالا و مراقب بودم؛ مظفر بقایی ساعت 1 بعد از نصف شب آمد». خودم را به خواب زدم. برنامه‌ریزی بود که جلوی در خانه شریعتمدار، آدم موجهی را ترور کنند و به نام امام تمام کنند و بعد امام را دستگیر کنند! آقای هاشمیان قشنگ توضیح می‌دهد.

از خدمت همه شما عزیزان تقاضا دارم که مراقب باشید. باید مراقب بچه‌هایمان باشیم، مراقب خانواده‌هایمان باشیم، با خانواده‌ها مهربان و صمیمی باشیم. پرونده‌های ما دیر یا زود بسته می‌شود، اینها می‌مانند. بعضی از بچه‌ها را می‌بینید که قیافه‌اش به پدرش نمی‌خورد. اشراف نداشته، از دست رفته است. روی بچه‌ها کار کنید، روی میانسال‌ها کار کنید که این بچه‌ها بیایند به مرور جای شما را بگیرند.

پی‌نوشت‌ها:

(1) قرآن کریم، سوره اعراف، آیه 50.

(2) همان.
 

منبع:مشرقبرچسب‌ها: مرحوم قدیریان, سخنرانی منتشرنشده, رایه الهدی,