صديقي: تحريم از الطاف خفيه الهي است/ از فقر نمي‌ترسيم بلكه از خوف فقر مي‌ترسيم
صديقي افزود: ما مي دانيم كه زن‌ها اثرگذارند و در 15 خرداد، 17 شهريور درون و بيرون جبهه هميشه شاهد تاثيرگذاري‌ آن‌ها بوديم وحتي گاهي پر اثرتر از مردها در حفظ كيان انقلاب نقش‌آفرين بودند.
 
امام جمعه موقت تهران با بيان اين‌كه تحريم‌ها تازگي ندارند و ما از ابتداي انقلاب با تحريم روبرو بوده‌ايم توضيح داد: ما تحريم را از الطاف خفيه خدا مي‌دانيم كه ما را هر روز استوارتر و آسيب‌ناپذيرتر كرده است.
 
وي با اشاره به دوران دفاع مقدس كه حتي سيم خاردار به ما نمي‌فروختند، خاطرنشان كرد:‌در آن شرايط هم تحريم بوديم و هم با هجوم نظامي مواجه بوديم و هيچ كس را جز خدا نداشتيم، اما با رهبري عرشي امام و اعتماد به پرچم ولايت حضرت حجت، مردم ما آنچنان حماسه‌اي در مقاومت نشان دادند كه شرق وغرب عاجز شدند و با خفت آن‌ها و پيروزي ما جنگ پايان پذيرفت.
 
صديقي همچنين در خطبه اول نماز جمعه امروز تهران نيز با بيان اين‌كه اهل تقوا پناه‌گاه دارند، گفت:تقوا پناه‌گاه خوبي است و آدم‌هاي متقي در شرايط سخت تنها نمي‌مانند، چون تقوا سنگر است، پس خوش به حال ملت ما كه آزموده است و 33 سال با داشتن تقواي الهي در پناه بوده و تمام طوفان‌ها را جذب كرده و امروز ملت مانسبت به گذشته با تقواتر است.
 
وي همچنين به راز و رمزهاي تغيير قبله مسلمانان اشاره كرد و گفت:‌يكي از نقاط عطف در تشكيل حكومت نبوي تاسيس و جهت دادن به اردوگاه توحيد و تعيين قبله‌اي بود كه پيامبر انتظار آن را داشت.
 
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اين كه در 13 سال حكومت پيامبر بيت المقدس قبله بود، تصريح كرد: بيت المقدس مال جهان اسلام، توحيد و قبله اول ما است. كه نمازها در گذشته به سوي بيت المقدس برگزار مي شد.
 
وي با اشاره به اين كه يهودي‌ها از شكل‌گيري حكومت اسلامي احساس خطر كرده‌اند، افزود: يهوديان خرده مي گرفتند كه شما به طرف قبله ما نماز مي‌خوانيد در حالي كه اگر آن ها چماق بر دست نگرفته بودند، بناي كعبه از روز اول به عنوان خانه‌اي كه نداي توحيد از آنجا به گوش جهانيان مي‌رسد و مامن و پناه گاه است و خانه خداست، خانه همه مردم قرار مي‌گرفت.
 
صديقي با اشاره به اين كه حمايت مردم است كه اديان جهاني را در جريان حركت قرار داده است، اظهار كرد: حمايت مردم است كه پيامبران الهي را در پرچم داريشان سرافراز داشته است. و فترت مردم الهي و توحيدي است.
 
امام جمعه موقت تهران با اشاره به اين‌كه حضرت ابراهيم خانه كعبه را در محيطي سوزان با گرسنگي و تشنگي و در به دري بنا نهاد ،افزود: تا كسي در به دري را تحمل نكند و با سختي‌هاي وحشتناك دست و پنجه نرم نكند، نمي‌تواند آبادگر، قبله و الگو باشد، در حالي كه براي بيت المقدس اين سابقه در به دري و تشنگي وجود ندارد و شاهديم ايران با 33 سال حمايت و حماسه و تحمل و داغ پر پر شدن جوانان و سخت‌ترين شرايط تحريم در دوران جنگ با تمام دنيا، كعبه آمال و قبله دل‌ها شد.
 
صديقي خاطرنشان كرد: ملت ما همه سختي‌ها را به عشق حضور موعود پاياني عالم تحمل مي كند و بيش از اين‌ها را ظرفيت دارد و مي‌گويد همه كس و همه چيز ما به قربان تو و تا به حال ايثار و نثار كرده‌ايم و از اين به بعد هم مي‌كنيم.


برچسب‌ها: حجت الاسلام صدیقی, رایه الهدی,