وزیر اطلاعات: اجازه نخواهيم داد فتنه 88 را تكرار كنند
تاريخ : شنبه 17 تير 1391 | | نویسنده : گمنام

وزير اطلاعات تاکيد کرد: بعضي با نفوذ در مجموعه‌هاي مختلف سعي دارند مجددا به صحنه بيايند، اما ما اين اجازه را به آنها نخواهيم داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، حجت الاسلام و المسلمين حيدر مصلحي در سخنان پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه امروز تهران با تبريك ولادت امام زمان (عج)، بخش اول سخنان خود را به بيان ويژگي‌هاي انتظار حقيقي اختصاص داد و گفت: يكي از پرسش‌هايي كه درباره انتظار مطرح مي‌شود اين است كه وظيفه مسلمانان در زمان غيبت و آماده سازي زمينه‌هاي ظهور چيست؟ برخي عقيده دارند كه ما در حال حاضر هيچ وظيفه‌اي نداريم و هرگاه زمان ظهور فرا برسد اتفاق به وقوع مي‌پيوندد كه اين مغاير آيات و روايات اسلامي است.
 
وي ادامه داد: دسته‌اي ديگر معتقدند كه ايجاد شرايط ظهور از وظايف انكارناپذير مسلمانان و شيعيان است و مردم مي‌توانند با اعمال خود ظهور آن حضرت را نزديك تر كنند.
 
وزير اطلاعات يكي از وظايف منتظران فرج راكسب آمادگي‌هاي لازم بيان كرد و اظهارداشت: بايد توجه داشت كه آمادگي براي ظهور به شرايط زمان و مكان بستگي دارد كه در زمان ما به دليل حاكميت شيعي و حكومت ولايت فقيه اين وظيفه در ابتدا بر عهده حكومت است كه بايد دربالاترين آمادگي قرار داشته باشد تا بتواند به بهترين شكل در خدمت حضرت قرار گيرد.
 
مصلحي در ادامه تفكر مهدويت و انتظار را تفكري پويا و حركت زا دانست و گفت: برپايي انقلاب اسلامي الگوي همه حركت‌هاي آزادي خواهانه را ميسر كرده است كه طبق فرمايش مقام معظم رهبري انتظار تنها نشستن و اشك ريختن نيست، بلكه بايد خود را براي سربازي آن‌ حضرت آماده كنيم.
 
وي با اشاره به نام گذاري روز سرباز گمنام در روز ولادت امام زمان (عج) تصريح كرد: با توجه به اين موضوع لازم مي‌دانم گزارشي در خصوص فعاليت‌هاي سربازان گمنام امام زمان (عج) ارائه دهم؛ چرا كه حضور موثر و حفظ امنيت ملي از مهمترين حوزه‌هاي فعاليت نظام اسلامي است.
 
مصلحي درباره مهمترين محورهاي همجمه‌هاي دشمنان بيان كرد: دشمن به زعم خود جنگ نرم گسترده‌اي را با رويكردهاي مختلف و پيچيده دنبال مي‌كند كه حتي خط قرمزهاي اطلاعاتي در دنيا را رها كرده تا عليه انقلاب اسلامي به نتيجه برسد و در اين راستا تمامي حوزه‌هاي كشور را مورد توجه قرار داده است.
 
وزير اطلاعات با بيان اين‌كه اولين اقدام آنها اقدام ساختار شكنانه بود، گفت: دشمنان در ابتداي انقلاب با به وجود آوردن جنگ تحميلي سعي كرد، ساختار انقلاب را نابود كنند، اما در اين راه ناموفق بود و در راهبرد بعدي خود، سعي در تغيير رفتار و جنگ نرم داشتند.
 
وي افزود: آنها با تغيير رفتار در مسئولين كار خود را پيش گرفتند و مي‌خواهند گفتمان انقلاب اسلامي و اهداف والاي آن را مورد هدف قرار دهند كه در اين راستا به صورت به هم پيوسته و جبهه‌اي عمل مي‌كنند.
 
مصلحي درباره مهمترين اهداف دشمنان از جنگ نرم بيان كرد: حمايت از ضد انقلاب و جريان برانداز انقلاب و همچنين تلاش براي انشقاق و شكاف ميان مردم، انقلاب و نظام اسلامي از اهداف قابل توجه دشمنان است.
 
وزير اطلاعات اضافه كرد: اين شكاف‌ها حول شكاف‌هاي سياسي، اجتماعي و نسلي مي‌باشد كه امروزه با اقدامات بسياري سراغ برخي از مراكز ديني ما رفتند تا به جدايي دين از سياست بپردازند.
 
وي خاطر نشان كرد: آنها با شبه سازي، مشغول سازي، موضوع سازي كاذب و القا و تحريك در صدد رسيدن به اهداف خود هستند.
 
مصلحي ادامه داد: نمونه اين نوع رفتارها را مي‌توان در مذاكرات 1+5 مشاهده كرد. يكي از حركت‌هاي استكبار جهاني اين بود كه وضعيت اقتصادي كشور را متصل به روند مذاكرات نشان دهد، اما مسئولين انقلاب و نظام از چنين وضعيتي و اوضاع تحريم تنها به عنوان فرصت و پيشرفت‌هاي علمي و فناوري استفاده مي‌كنند.
 
وي با بيان اين‌كه براي افزايش فشار بر ايران اجماع سازي بين المللي وجود دارد، به تخريب جايگاه اسلام گرايي اشاره كرد و گفت: دلال‌هاي وهابيت براي نجات غده سرطاني خود در منطقه سعي مي‌كنند ايران هراسي را جايگزين اسرائيل هراسي كنند.
 
وزير اطلاعات با تاكيد بر الگوبرداري ساير ملل از ايران اسلامي و دكترين ايران تصريح كرد: بيداري اسلامي در سطح منطقه و جهان الگو گرفته از انقلاب اسلامي ايران است. با مروري بر تاريخ انقلاب اسلامي مي‌توان عمق اين فرهنگ و اعتقادات را دريافت كه دولت سازي‌هايي كه از اين بيداري قوت گرفت، هيچ كشوري حتي آمريكا را مصون نخواهد گذاشت.
 
مصلحي با بيان اين‌كه عده‌اي هنوز پيام بيداري اسلامي را درنيافته‌اند، اظهار كرد: حتي CIA و موساد مطرح كردند كه پيش بيني بيداري اسلامي و حوادث ناشي از آن را نمي‌كردند، اماعده‌اي سعي دارند القا كنند كه اين حوادث اتفاقاتي طراحي شده توسط امريكايي‌هاست.
 
وي با اشاره به اظهارات برخي سران آمريكايي و غرب بيان كرد: فضاي امنيتي براي اسرائيل از هر زمان ديگر ناامن تر است و نفوذ آن در منطقه خاورميانه به پايين ترين حد خود رسيده كه در چنين فضايي نمي‌تواند از منافع خود دفاع كند.
 
وزير اطلاعات با تاكيد بر اسلاميت، اسلام خواهي و آزادي خواهي مردم سراسر كشور اظهار كرد: اين موضوعات به روشني بر نفي استكبار جهاني صحه مي‌گذارد؛ چرا كه مردم در اين راستا از هيچ تلاشي فروگذار نخواهند كرد.
 
وي ادامه داد: وزارت اطلاعات مجموعه‌اي است بومي و بر اساس نياز انقلاب شكل گرفته و از نظام‌هاي اطلاعاتي ديگر كپي برداري نشده است.
 
مصلحي يكي از ويژگي‌هاي برجسته وزارت اطلاعات را ارتباطات مردمي آن دانست و خاطر نشان كرد: در خصوص دستگيري‌هاي اخير و خنثي كردن دو شبكه ترور و بمب گذاري بايد گفت كه اين موضوع با پشتيباني و هماهنگي بين سرويس‌هاي اطلاعاتي و ارتباطات مردمي شكل گرفته بود كه CIA، موساد و همچنين فرانسه، آلمان و بسياري از كشورهاي منطقه اين شبكه‌هاي بمب گذاري را پشتيباني مي‌كردند، اما وزارت اطلاعات طي مدت شش ماه توانست ميان آنها سرافكندگي و درهم ريختگي ايجاد كند.
 
وي يادآور شد:‌در حال حاضر ما در بعد داخلي و خارجي به موفقيت‌هاي زيادي رسيده‌ايم كه به دليل مسائلي نمي‌توان تمامي آنها را بيان كرد.
 
وزير اطلاعات در ادامه به قدرت سايبري كشور اشاره كرد و گفت: اوباما سه بار در صحبت‌هاي خود اعتراف كرد كه از پس قدرت سايبري ايران بر نمي‌آيد و به نتيجه نخواهد رسيد كه اين نكته بسيار قابل توجهي است.
 
مصلحي در پايان بااشاره به وضعيت عوامل ضد انقلاب داخل و خارج و جريان فتنه‌ بيان كرد: آنها همگي در درون خود دچار درهم ريختگي هستند و ما با لطف خدا به فتنه و ضد انقلاب اجازه نخواهيم داد فتنه 88 را تكرار كنند؛ بعضي با نفوذ درمجموعه‌هاي مختلف سعي دارند مجددا به صحنه بيايند، اما ما اين اجازه را به آنها نخواهيم داد.برچسب‌ها: رایه الهدی, اطلاعات, مصلحی,