لپ‌تاپ يا تبلت، مسئله اين است
تاريخ : پنج شنبه 1 تير 1391 | | نویسنده : گمنام
اگر شما از جمله کاربراني هستيد که فعاليت‌هاي تخصصي مانند طراحي و کار با نرم‌افزارهاي مختلف را در برنامه روزانه خود داريد، ترديدي وجود ندارد که استفاده از تبلت نمي‌تواند در اين زمينه براي شما مفيد باشد زيرا نه تنها سرعت پردازنده‌هاي آن پاسخ‌گوي نيازهاي شما نخواهد بود بلکه ممکن است برخي از نرم‌افزارهاي تخصصي شما نيز روي آن‌ها نصب نشود. بنابراين استفاده از لپ‌تاپ در اين شرايط بهتر است که در خريد آن نيز بايد به مواردي همچون سرعت پردازنده و توانايي‌هاي گرافيکي توجه داشته باشيد.

انجام بازي‌هاي رايانه‌اي، مطالعه کتاب‌هاي الکترونيک و گشت‌وگذار در اينترنت و به‌طور کلي فعاليت‌هايي که بيشتر جنبه رصد، تفريح و سرگرمي دارند در تبلت‌ها بسيار ساده‌تر و کاربرپسندتر است و همين موضوع سبب شده است تا در سال‌هاي اخير ميزان فروش اين محصول در بازارهاي جهاني به‌طور چشم‌گيري افزايش پيدا کند؛ افزايشي که پيشي‌بيني مي‌شود از حدود 20 ميليون تبلت در سال 2010، به حدود 230 ميليون در سال 2016 برسد، يعني در کم‌تر از 4 سال آينده 230 ميليون کاربر از تبلت استفاده خواهند کرد. مهم‌ترين علت افزايش چشم‌گير ميزان فروش اين محصول نيز همان استفاده عمومي آن است؛ استفاده‌اي که بر اساس آمارها حدود 10 درصد آن به تماشاي فيلم‌ها اختصاص دارد.

اگر بخواهيم مزايا و معايب تبلت‌ها را به اختصار بيان کنيم سبک بودن، طول عمر بالاي باتري و امکان جابه‌جايي از جمله مهم‌ترين اين مزيت‌ها خواهد بود که البته همين مزيت‌ها سبب مي‌شود تا مواردي همچون قدرت پايين‌تر پردازش‌گر و حافظه در مقايسه با لپ‌تاپ، محدود بودن اتصالات ورودي و خروجي و همچنين ضعف در پشتيباني از نرم‌افزارهاي مختلف را به دنبال داشته باشد.
 

در رابطه با لپ‌تاپ‌ها اين نکته را به‌خاطر داشته باشيد که اين محصول از لحاظ سخت‌افزاري و قدرت پردازش، چند سر و گردن از تبلت قدرتمندتر است و همان‌طور که گفته شد تبلت‌ها بيشتر به‌عنوان وسيله‌اي تفريحي و تا حدودي کاربردي با امکان حمل‌ونقل آسان شناخته مي‌شود.
برچسب‌ها: تبلت, لپ تاپ, رایه الهدی, تبلت یا لپ تاب مسئله این است,