تاريخ : دو شنبه 30 مرداد 1396 | | نویسنده : گمنام

 

به دنبال درخواست زائران بارگاه منور امام رضا(ع) و با دستور تولیت آستان قدس رضوی، فضای داخلی ضریح مطهر امام هشتم(ع) منور به نور سبز شد.
 
براساس این گزارش، بسیاری از زائران رضوی درخواست داشتند که فضای داخلی ضریح مطهر روشن باشد که این امر امروز - یکشنبه 29 مرداد - با نصب 4 نورافکن سبز با لامپ‌های ال‌ای‌دی، محقق شد.
 
معاون اماکن متبرکه و امور زائران آستان قدس رضوی در این رابطه گفت: از آنجا که در داخل ضریح مطهر چراغی قرار نداشت و مشاهده سنگ قبر امام هشتم (ع) برای زائران میسر نبود، با نصب لامپ های سبز رنگ داخل ضریح مطهر روشن شده و این نور معنویت فضا را دوچندان کرده است.
 
«سید خلیل منبتی» اظهار کرد: بر روی سنگ قبر حضرت امام رضا (ع) نوشته هایی با محتوای الهام بخش هنری و آیات الهی حک شده و علاوه بر کلمات مقدس و الهام بخش، تاریخ ولادت و شهادت امام هشتم (ع) نیز بر آن نقش بسته است.
 
وی گفت: روضه منوره به ۲ بخش برای زیارت زنان و مردان تقسیم شده که به علت جمعیت بسیار در بخش بانوان از سال ۱۳۹۴ طرحی برای ساماندهی زیارت بانوان در اطراف روضه منوره اجرا شد که تاکنون ادامه دارد.
 
معاون امور زائران آستان قدس رضوی افزود: در این راستا فضای ویژه زیارت بانوان به ۲ بخش تقسیم شده تا تعدادی از زائران در صفوف منظم از قسمت بالاسر ضریح و تعدادی دیگر از قسمت پایین ضریح به زیارت بپردازند.
 
لازم به ذکر است؛ همچنین با تمهیدات اندیشیده شده، شیشه‌های داخلی ضریح مطهر نیز مات گردید

 

فضای داخلی ضریح مطهر امام رضا(ع) روشن شد + عکس