آشنایی با شهید شاخص بسیج در سال91
تاريخ : پنج شنبه 11 خرداد 1391 | | نویسنده : گمنام

 به نقل از فارس، ناهید فاتحی‌کرجو اوایل زمستان سال 1360 به شدت بیمار شد و به درمانگاهی در میدان مرکزی شهر سنندج مراجعه کرد که به‌دست نیروهای ضدانقلاب اسیر شد و 11 ماه توسط ضد انقلاب شکنجه شد، موهای سرش را تراشیده و ناخن دست و پایش را کشیدند تا به امام‌خمینی(ره) توهین کند اما او شهادت را به زندگی با‌ ذلت ترجیح داد.

حمزه‌علی علیخانی صبح امروز در دیدار فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان با خانواده این شهیده در سنندج اظهار کرد: معرفی شهدای شاخص کشوری، استانی، شهرستانی و اقشار سنتی حسنه است که چند سالی با همت بسیج مستضعفین دنبال می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: معرفی و شناساندن شهدای شاخص به اقشار مختلف جامعه در طول یکسال می‌تواند در تبیین جایگاه آنان نقش بسزایی داشته باشد.

به گفته وی، امسال شهید حجت‌الاسلام عبدالله میثمی و شهیده ناهید فاتحی‌کرجو به عنوان دو شهید شاخص کشوری معرفی شده و تمامی برنامه‌های فرهنگی با محوریت این شهدای گرانقدر تدوین و اجرایی می‌شود.

جانشین فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان افزود: شناخت جامعه از شهیده ناهید فاتحی‌کرجو بسیار کم است که انتخاب این شهیده گرانقدر به عنوان شهیده شاخص جامعه زنان کشور زمینه‌ای برای معرفی وی خواهد بود.

ساخت فیلم مستند زندگینامه شهیده فاتحی‌کرجو

علیخانی تصریح کرد: تهیه فیلم مستندی از زندگی این شهیده والامقام توسط بسیج مستضعفین، ساخت دو کلیپ به زبان کردی و فارسی، ساخت سرودی به زبان کردی و برگزاری کنگره ملی از جمله برنامه‌هایی است که به منظور معرفی شهیده فاتحی‌کرجو در سطح کشوری و استانی برگزار می‌شود.

وی از حضور مهمانان کشوری به عنوان سخنران در این کنگره خبر داد و ابراز امیدواری کرد با برگزاری این برنامه‌ها زمینه معرفی هرچه بیشتر این شهیده بزرگوار در سطح کشور فراهم شود.

جانشین فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان افزود: این شهیده بزرگوار در راه دفاع از ارزش‌های انقلاب و عشق به امام(ره) بعد از تحمل سخت‌ترین شکنجه‌ها از سوی ضد انقلاب به مقام شامخ شهادت نائل آمد.

وی نامگذاری پایگاه‌های جدید با نام این شهیده، ختم قرآن در پایگاه‌های بسیج، برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی با موضوع حقوق زن و برگزاری مسابقه وبلاگ‌نویسی در سطح کشور و استان را از جمله تدابیر و برنامه‌هایی برای معرفی شهیده فاتحی‌کرجو ذکر کرد.

علیخانی در پایان تصریح کرد: برگزاری مسابقه روزنامه دیواری در سطح مدارس، برگزاری یادواره شهدای دانش‌آموزی و مسابقه انشا و همایش بزرگ پیاده روی خانواده از سنندج تا روستای هشمیز محل شهادت این شهیده از دیگر برنامه‌های اجرایی برای معرفی بیشتر این شهیده خواهد بود.برچسب‌ها: بسیج, شهیده, شاخص, رایه الهدی, کرج,