حجت الاسلام میثم علی پناه: حواسمان به حرام خوری ها باشد
تاريخ : چهار شنبه 5 فروردين 1394 | | نویسنده : گمنام

مراسم سومین شب عزاداری دهه فاطمیه در مسجد الهادی با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین میثم علی پناه و مداحی حاج محمود کریمی، حاج ابراهیم رحیمی و حاج محمد صمیمی برگزار شد.

نکاتی از سخنان حجت الاسلام علی پناه را بخوانید؛

_ هر نفسی که می کشیم یک قدم ما را به مرگ نزدیک تر می کند. می رسد روزی که باید سرازیر خانه قبر شد. باید حواسمان باشد. ما چوب حراج به دستمان گرفتیم و به لحظه لحظه ساعات عمر خود می زنیم و حواسمان نیست.حضرت فاطمه در آخرین لحظات زندگی از حضرت علی خواست که مناجات خدا را بکنند.

_ کسی که علم کیمیا داشته باشد کبریت سرخ را می تواند به مس به طلا تبدیل کند. حضرت علی فرمودند که هیچ چیزی به اندازه کبریت سرخ قیمت ندارد مگر باقیمانده عمر من و شما که نمی شود روی باقیمانده عمر قیمت گذاشت. فقط دو گروه هستند که از ارزش باقیمانده عمرشان مطلع هستند. مانند حضرت زهرا می فهمد که لحظه لحظه عمرش چقدر قیمتی است.

_ کسانی که از نفس به نفس عمرشان استفاده کنند و اجازه ندهند که یک لحظه از عمرشان ضایع شود در لحظات آخر عمرشان فکر می کردند که عمرشان را تباه کردند . وای به حال ما که لحظه لحظه عمرمان را بیهوده هدر می دهیم. وای به حال ما که فرصت سوزی می کنیم.

_ روش کسب اسلامی را بلد نیستیم و هر روز هم به مشکل بر می خوریم. امام صادق فرمودند که هر کسی که ابایی نداشته باشد که از چه راهی روزی به دست آورد خدا در قیامت بدون هیچ ابایی او را به جهنم می اندازد. حواسمان به حرام خوری ها باشد. این حرام خوری ها مشکلات را به وجود می آورد.

_ تلاش کنید و اجازه ندهید که جوانیتان بیهوده از بین برود.هر کس به هر کجا رسید مقدماتش در جوانی فراهم شده است. معدود کسانی بودند که در سنین بالا به جایی رسیدند . تمام انبیاء  و اهل ایمان در جوانی مقدمات کمال را فراهم کرده بودند.

_ اولین سؤال که از انسان پرسیده می شود از عمر است و دومین سؤال جوانی است. خدا به من و شما می فهماند که جوانی مهم است. همه عمر یک طرف و جوانی هم یک  طرف. عمر مفید ما همان بیست سی سال اول عمر است. فرشته ای هر شب در آسمان ها ندا می زند که ای جوان ها نگذارید که عمرتان تلف شود. ای سی ساله ها به این مقطع عمرتان مغرور نشوید. آدم عاقل در بالا بودن مغرور نمی شود و از پایین افتادن هم مأیوس نمی شود.

_ حضرت فاطمه باور کرده که یک حساب و کتابی است و در محراب دعا تمام تنتشان می لرزید. با این که ایشان بانوی اول عالم است. ما می گوییم جهنم و حساب و کتاب ولی مشکلمان این است که هنوز اهل یقین نشدیم. این شب ها از بی بی بخواهیم که ما هم اهل یقین و باور شویم.

_ چقدر برای ملاقات با خدا آماده ایم. این خطابی است که هر شب به چهل ساله های می شود. سن چهل سالگی سن رسیدن به کمال است. اگر تا چهل سالگی به کمال رسیدی که به مقصد رسیدی و الا اگر چهل رد شد و به کمال نرسیدی کارت خیلی سخت می شود. سخت نزدیک به محال می شود.