رائفی پور: شیعه هیچ وقت به بن بست نمی رسد
تاريخ : دو شنبه 6 مرداد 1393 | | نویسنده : گمنام

 مراسم شب بیست و هشتم ماه مبارک رمضان با حضور جمع زیادی از شب زنده داران در هیئت مکتب الزهرا(س) با سخنرانی رائفی پور ، مناجات خوانی حاج محمدرضا طاهری و مداحی حاج احمد واعظی و کربلایی حسین طاهری برگزار شد.

نکاتی از سخنان رائفی پور را بخوانید؛

_ ویژگی شیعه این است که هیچ چیز نمی تواند شیعه را در بن بست بگذارد. اگر حتی 14 سال شیعه را در زندان انفرادی بیاندازند برای این چهارده سال هم برنامه دارد چون امامش برنامه داشت. این قدر می تواند برنامه خوبی داشته باشد که پیروز میدان باشد. شیطان راه شناس است و صراط مستقیم را می شناسد یعنی باید راه را بشناسد تا بتواند بیراهه را معرفی کند. منتها برای کسی که بتواند وصل بشود دیگر هیچ کاری نمی تواند انجام دهد. نهایت کاری که می کند این است که شما را بین دو خیر مخیر می کند.

_ بیشترین جایی که شیطان حضور پیدا می کند جایی است که برای آقا امام زمان کار می شود و راجع به ایشان صحبت می شود. به چند جهت این اتفاق می افتد.اول این که قرار است که گردن این ملعون زده شود و نگران است. دوم این که پرثواب ترین و با ثواب ترین کارهاست. حداقل به این دو دلیل شیطان بیشتر از همه جا نیرو می گذارد.

_ ما باید حمله شیطان را بشناسیم. تا بتوانیم در مقابل این حمله بایستیم. بعضی ها حمله شیطان را قبول ندارند. چون از استراتژی جالبی این معلون استفاده کرده است. چون خودش به ما چیزی نمی گوید. چون از نفس به ما پیشنهاد می دهد و از درون به ما دستور می دهد. فلذا ما در برابر شیطان نمی ایستیم چون فکر می کنیم که در برابر خودمان می ایستیم.

_ تنها گریه ای که در دنیا نشاط می آورد گریه بر اهل بیت است به خصوص گریه بر سیدالشهدا و هر چه هم در کنار این بیاید ارزشمند می شود.

_ یکی از تاکتیک ها برای مقابله با شیطان خراب کردن پل هایی است که به شیطان وصل می شود و مربوط به گناه می شود . این روش خیلی ساده و ابتدایی است ولی به جایی می رسد که اگر در محیط هم قرار بگیرد باز هم گناه نمی کند.

_غرور و وعده های خیالی یکی از کارهای شیطان است که انسان را وسوسه می کند. حرف باطل را شیطان بسیار قشنگ جلوه می دهد و آن را تزئین می کند. با توکل به خدا و توسل به امام زمان کارها را شروع کنید و همه جا خدا پشتیبان انسان می باشد.

_ ایجاد نسیان و غفلت کار شیطان است. شیطان با وعده های کشنده و مکنده راه کارهای خیر را می بندد. گناه کشش دارد و شیطان هم انسان را هول می دهد.