حجت الاسلام قرنی: در کدام خانه ها بحث و جدل بیشتر است؟
تاريخ : دو شنبه 6 مرداد 1393 | | نویسنده : گمنام

مراسم مناجات خوانی و سخنرانی شب بیست و نهم ماه مبارک رمضان در مهدیه تهران برگزار شد. در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین قرنی سخنرانی کرد و حاج مهدی سماواتی به مناجات خوانی پرداخت.

نکاتی از سخنان حجت الاسلام قرنی را بخوانید:

_ حقوقی هست که بسیار بسیار ظریف و دقیق و متأسفانه شدیداً مورد غفلت است. تخلف از این حقوق عمدتاً ظالمانه است. یعنی عدم رعایت حقوق زن از ناحیه شوهر و عدم رعایت حقوق مرد از ناحیه همسر و زوجه این ها نوعاً با عصیان و طغیان همراه است یعنی ظالمانه است و نه جاهلانه. در حالی که اساسی ترین ارکان حقوق فردی در محیط خانه رقم می خورد. رکن خانه زن و شوهر می باشند.

_ در روایات هم آمده است که در زمان پیامبر عده ای با اعراض از خانه و زندگی و معاشرت با همسر و کسب و کار داخل مسجدالنبی رفتند و عزلت گزیدند و حلقه ذکر تشکیل دادند و مشغول تلاوت قرآن شدند. وقتی خبر به پیامبر رسید . ایشان با عصبانیت از خانه تشریف آورند و بالای سرآنها رفتند. بر خلاف تصور آنها که فکر می کردند پیامبر از کار آنها استقبال می کند ولی پیامبر فرمودند که آیین من آیین رهبانیت و عزلت و ترک کسب و کار و معیشت نیست. آیین من آیین نشاط و طراوت است. سراغ زن و بچه هایتان و کسب و کارتان بروید. بهترین شما کسی است که برای همسرش بهترین باشد. این یک کد است.

_ پیامبر فرمودند که فضیلت نشستن یک مرد در فضای خانه از اعتکاف در مسجد النبی بالاتر و نزد پیامبر دوست داشتنی تر است. رعایت حقوق خانواده یکی از نکات مهم اسلام است.  

_ اگر نگاه مرد به کار خانم در منزل نگاه اجر باشد و نگاه خانم به کار خود هم نگاه اجر باشد. آن منزل بهشت می شود. دیگر در این خانه جای بحث و جدل نیست و فرزندان این خانه بهشتی می شود.

_ مباحث اخلاقی بحث دارایی است و نه دانایی. تکلیف هم می باشد. تکلیف انسان ها نسبت به انسان ها که اکثراً از آن بی خبرند، یعنی اگر کنار شما مؤمنی عطسه کردی عافیت به خیر بگویید.انسان ها نسبت به انسان ها هم تکالیفی دارند.