حجت الاسلام انصاریان: خدا متوسلین به پنج تن را نا امید نمی‌کند

مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین شیخ حسین انصاریان  و مداحی حاج علی مهدوی نژاد در مسجد و حسینیه همدانی ها برگزار شد.

 
این مراسم؛ با قرائت دعای جوشن کبیر آغاز و پس از ذکر مصیبت توسط مداح اهل بیت علیه السلام حاج علی مهدی نژاد، حجت الاسلام شیخ حسین انصاریان به سخنرانی پرداخت.
 
در ادامه قسمتی از سخنان استاد انصاریان را می خوانیم :
 
رسول خدا صلوات الله علیه می فرمایند: حضرت آدم سمت راست عرش پنج نور را دید که در حال رکوع و سجود بودند . از خدا پرسید: این ها که هستند و چه می کنند؟ خداوند در جواب حضرت آدم می فرمایند: اینها از نسل تو هستند، اسم هر پنج تن را خودم انتخاب کردم. اگر به خاطر این پنج تن نبود بهشت، دوزخ، عرش، کرسی، آسمان و زمین را خلق نمی کردم. آسمان را می خواهم تا این پنج تن زیر آن باشند. زمین را می خواهم تا این پنج تن روی آن قرار بگیرند . بهشتی می خواهم که این پنج تن را جای دهد و دوزخی که جایگاه دشمنان آنها باشد.
 
خداوند به حضرت آدم می فرمایند : من محمودم و از این اسم خود نام اولین فرد را محمد انتخاب کردم. من عالی ام و نام دومی را علی برگزیدم. آدم، من فاطرم و از این نام خود، فاطمه را برای سومی انتخاب کردم، فاطمه ای که شفاعت در دست اوست . آدم، من احسانم و نام چهارمین نفر را حسن گذاشتم و من محسن ام یعنی کسی که احسان و محبت او قطع نمی شود و از ریشه نام خودم، حسین را برای پنجمی برگزیدم.
 
خداوند متعال در ادامه به حضرت آدم می‌فرمایند: آدم قسم خورده ام که هرکه از این پنج تن جدا شود، جهنمی خواهد بود. ای آدم هر حاجتی هر مشکلی و هر دردی که داری به اینها متوسل شو. هر که با این پنج تن به در خانه من بیاید، ناامید برنخواهد گشت.

منبع:تسنیم