تاريخ : چهار شنبه 25 تير 1393 | | نویسنده : گمنام
مراسم شب هجدهم ماه مبارک رمضان با حضور جمعی از شب زنده داران در هیئت محبین الائمه (علیهم السلام) برگزار شد. 

 در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین علی پناه سخنرانی کرد و حاج مهدی سماواتی به مناجات خوانی پرداخت.

نکاتی از سخنان حجت الاسلام میثم علی پناه را بخوانید؛

_ یکی از صفات امام همین است که به احوال دیگران هم توجه می کند و منفعل نیست. شیعه امام صادق نمی تواند در مقابل مشکلات مردم بی تفاوت باشد.

_ امام صادق(ع) می فرماید که اگر خواستید بدانید که چه کسی شیعه واقعی من است از افراد مدعی شیعه بودن سه امتحان بگیرید. اگر در این سه امتحان نمره قبولی گرفتند شیعه ما می باشند والا ادعای شیعه بودن می کنند. اولین امتحان برای اوقات شرعی است ببینید که برای نماز اول وقت دلشوره دارد. دومین مورد امتحان این است که از معارف علوم ما محافظت می کند و کلمات ما را در بین مردم منتشر می کند. سومین مورد امتحان ببینید اهل مماشات مالی است یعنی آماری از کسب و کار خود می گیرد و انفاق می کند. یعنی توجهی به حال فقرا و گرفتاران دارد.

_ مرحوم آیت الله فاضل در آخرین ساعات عمر خود به پسرش می فرماید که من بیش از پنجاه سال است که اسلام می خوانم و خلاصه دین این است که به واجبات خود مو به مو عمل کن. از محرمات به جدیت بپرهیز. و به جای هر عمل مستجبی که می خواهی انجام دهی به کار مردم برس. اگر در قیامت از تو دلیل این کار را پرسیدند بگو چون خانم فاطمه گفته بود.

_ شاید در بین مستحبات ما عملی افضل از انفاق وجود نداشته باشد. آثار انفاق قابل وصف نیست و در این ظرف دنیایی می گنجد. یکی از فلسفه هایی که اقامه می شود برای لزوم وجود آخرت این است که ظرف دنیا محدود است. شما در دنیا یک جنایتکار را مانند صدام چه طوری تنبیه می کنید؟ خداوند در این دنیا اجر شهید را چه طور می دهد؟ ممکن نیست.

_ من و شما آثار انفاق را در این دنیا نمی توانیم ببینیم. چون ظرف دنیا محدود است. امام صادق می فرماید ای شیعیان من هر کس انفاق کند به خدایی که جان جعفر صادق در دستش است رنگ فقر را نمی بیند و آثارش را از زمانی می بیند که ملک الموت می خواهد جان او را بگیرد. آثار انفاق از شب اول قبر شروع شده و تا قیامت هم ادامه دارد.

_ یک دل شاد کردن باعث می شود خدا در آخرت دل تو را شاد می کند. آبروی بنده را که در دنیا می خرید خداوند زمانی که آبروی همه در خطر است خدا آبروی تو را می خرد. خدا زیر دین تو نمی ماند. جوان ها می خواهید خدا به شما وسعت بدهد یک مقداری از درآمدتان را به مجلس عزای سیدالشهدا اختصاص دهید.

_ می خواهید همیشه سرافراز و سبز باشید خودتان را به شجره طبیه سیدالشهدا وصل کنید. خدا به شما آبرو و عزت می دهد. هر خیری که شما دنبالش می گردید در خانه سیدالشهدا می توانید آن را پیدا کنید. اگر به در غیر برویم همه چیز را باختیم.