حجت الاسلام مومنی: روضه خوانی می گفت آنچه را شما می خوانید من دیده ام

نکاتی از سخنرانی حجت الاسلام سیدحسین مومنی  در شب دهم ماه رمضان(درمسجدارک)را بخوانید:

*اگر دلت برای امام حسین علیه السلام سوخت، در این روضه ها کیفیت عبادتت هم بالا می رود. امام حسین علیه السلام، ظهر عاشورا به نماز خواندن ایستاد، در آن اوضاع؛ آن وقت الان من عرضه ندارم دو رکعت نمازم را بخوانم؟ حسین علیه السلام، برای نماز خواندنش فدایی داد.

* « وَالَّذِينَ جَاهَدُوا فِينَا لَنَهْدِيَنَّهُمْ سُبُلَنَا » مجهاده بکنید، سخت است؟ به نماز اول وقت مقید باشید. سوره انفال آیه 29: « إِن تَتَّقُوا اللَّهَ يَجعَل لَكُم فُرقانًا » شما تقوا را پیشه بکنید، عبودیت و بندگی را کیفیتش را بالا ببرید، ببینید آیا مؤثر هست یا نیست؟

* « إِنَّ الصَّلَاةَ تَنْهَى عَنِ الْفَحْشَاء وَالْمُنكَر » ، بله « يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ اسْتَعِينُواْ بِالصَّبْرِ وَالصَّلاَةِ » می خواهید در این زمینه ظرفیتتان برود بالا، قدرت و اقتدار پیدا بکنید، نماز و صبر. در صبر هم می گویند بالاترین صبر، صبر در معصیت است. بالاترین صبرها. ببینید خداوند چگونه درها را به رویت باز می کند.

* من روضه خوانی را سراغ داشتم که از دنیا رفته است، می گفت: با خدا معامله کردم، خدایا من گناه نمی کنم، تو هم به من بچشان لذت و حلاوت ذکرت را. از رهگذر حسین علیه السلام لذت ذکر خدا را چشیدم. می گفت: آن چیزی را که شما می خوانید من دیده ام، خدا کمند کار به جایی برسد که آدم یک صداهایی را بشنود و یک چیزهایی را ببیند. آن وقت از خود بی خود می شوی، قالب تهی می کنی. اصلا روحت جای دیگری می رود.

* ای جوانان، مناجات خوانان، بدانید تسلط بر قوه متخیله کار بسیار مهمی است، قوه خیال، یک تصویر می بینید، یک بدحجاب می بینید، چه پسر و چه دختر، بعد شیطان رها نمی کند در خلوت، هم در دعای کمیل می خوانید، هم در روایات می خوانید، پناه ببریم به خدا از گناهانی که در خلوت صورت می گیرد و باید این چشم را، این گوش را، این زبان را مراقبت به عمل بیاوری تا تسلط پیدا بکنی بر قوه متخیله خودت.