نماز اول وقت به زندگی ات برکت می دهد
تاريخ : پنج شنبه 19 تير 1393 | | نویسنده : گمنام

مراسم شب هشتم رمضان المبارک با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سید حسین مومنی، مناجات خوانی حاج منصور ارضی و مداحی حاج ابوالفضل بختیاری با حضور جمع زیادی از عاشقان و شب زنده داران در مسجد ارک تهران برگزار شد.

گزیده ای از سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین مومنی را بخوانید:

* اصول معامله با خدا مشتمل بر 7 اصل است. امام صادق علیه السلام می فرمایند: اولین اصل این است که حقوقی که خداوند به گردن ما قرار داده است را انسان به بهترین وجه انجام دهد. واجبات و فرایض خداوند را به بهترین صورت انجام دهیم و رأس این واجبات نماز است.

* حضرت امام حسین علیه السلام یک شب فرصت گرفتند که به عبادت بپردازند و نماز بخوانند اگر کسی نماز نمی خواند، باید نسبت به محبتش به اباعبدلله الحسین علیه السلام تجدید نظر کند. برای آبادی دنیا و آخرتت باید نمازت را بخوانی. اگر کسی اهل نماز اول وقت باشد، دنیایش خیلی زیبا آباد می شود.

* مادر شهید به من پیغام داد که به جوانها بگویید: ای جوان ها، بچه من از نوجوانی به دو مطلب مُقیّد بود، یک نماز اول وقت و دوم زیارت عاشورای اباعبدالله الحسین علیه السلام.

* توجه نسبت به نماز گرفتاری هایتان را بر طرف می کند. موانع سر راهتان را کنار می زند. کار را راه می اندازد.

* بالاترین عشق بازی ها در همین نماز است. اگر کسی نسبت به نماز سهل انگاری بکند، برکت از عمرش می رود. برکت از رزق و روزی اش می رود، اگر کسی در نماز سهل انگاری بکند، کارهای خیر دیگرش هم پذیرفته نیست. خدا نور را از چهره این آدم می گیرد. مجبور است مانند آدم هایی که می خواهند با جراحی خودشان را زیبا کنند، اینجوری خودش را زیبا کنند.

من از حسن خدادادی که یوسف داشت دانستم  /   به آرایش رخ زشت کسی زیبا نمی گردد

* مورد بعدی اینکه: اگر کسی نسبت به نماز بی توجه باشد، دعایش مستجاب نمی شود و مورد آخر هم اینکه دعای دیگران هم در حقش مستجاب نمی شود. نماز اول وقت به زندگی ات برکت می دهد.

* حقوقی خداوند بر گردن ما دارد، این حقوق را انجام دهیم، و بدانید نمازی را که ما داریم می گوییم، این نماز هیچ به خداوندی خدا نمی افزاید، من هستم که از رهگذر این نماز به خیلی از جاها می رسم. و اگر تارک نماز باشم، از رهگذر ترک این نماز من هستم که ضرر می کنم نه خدا. خدا ضرر نمی کند. سود و زیان این نماز مستقیم متوجه من است.

* جوان برای نماز وقت بگذار، دنیا و آخرتت آباد می شود، و اگر نسبت به این نماز بی توجه باشی، دنیا و آخرت کُمِیتِ انسان لنگ می زند.

* اصل دوم هم رعایت حدود الهی است. حدود الهی یعنی اجتناب از گناه که بحث مفصلی می طلبد. 

* آدمی که نسبت به انجام واجبات، مقید نباشد، یقینا در مسیر سِیر موفق نخواهد بود. کسی که نسبت به انجام نماز کُمِیتِ اش لنگ باشد، یقینا در این مسیر سیر کُمِیتِ او لنگ خواهد بود و نمی تواند در این مسیر سیر موفق باشد.