تاريخ : جمعه 23 خرداد 1393 | | نویسنده : گمنام
حجت‌الاسلام علی امینی با اشاره به مهم‌ترین وظایف منتظران مهدی(عج) در عصر غیبت، اظهار کرد: منتظر واقعی مانند کسی است که وقتی مهمانی به خانه دعوت می‌کند همه کارها را به نحو مطلوب انجام داده و زمینه را برای برگزاری مطلوب ضیافت آماده می‌کند. منتظر واقعی کسی است که همه کارهای خود را برای خدا انجام داده و زمینه را برای ظهور آماده کند.
وی با بیان این‌که «بهترین انتظار برای شیعیان انتظار فرج است» گفت: امام صادق(ع) فرمودند خوشا به حال شیعیان قائم ما که در زمان غیبتش منتظر ظهور او باشند و در هنگام ظهورش فرمان‌بردار از او. آنان اولیای خدا هستند نه ترسی برای‌شان هست و نه اندوهگین شوند.
 
این کارشناس مسایل مذهبی تاکید کرد: اگر در جامعه ما واژه انتظار صرفاً یک شعار نبوده و به حقیقت محض از سوی مردم و مسوولان تبدیل شود، قطعاً بسیاری از مشکلات پیش روی کشور به ویژه ناهنجاری‌های اجتماعی حل خواهد شد.
 
این مسئول با اشاره به ضرورت مطالعه پیرامون زندگی حضرت مهدی(عج) و وظایف شیعیان در عصر غیبت گفت: متاسفانه برخی فقط از امام زمان(عج) به یک نام بسنده می‌کنند و امام‌شناسی بسیار ضعیفی دارند که این موضوع برای شیعیان چندان خوشایند نیست و باید بکوشیم با تحقیق و مطالعه اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهیم تا در دام خرافه‌های رواج یافته در این زمینه گرفتار نشویم.
 
امینی با اشاره به رواج برخی از خرافه‌ها در زمینه ظهور ایشان، افزود: متاسفانه برخی از سادگی و ارادت مردم به امام زمان(عج) سوء استفاده کرده و خرافات را در بین مرم رواج می‌دهند که این امر در وهله اول از عدم آگاهی کافی در زمینه ظهور و به تعبیر دیگر ضعف امام‌شناسی شیعیان نشأت می‌گیرد.
 
رئیس حوزه علمیه ولیعصر(عج) شهرستان خرم‌دره با بیان این‌که «مردم با بالا بردن آگاهی خود باید از رواج این‌گونه خرافات جلوگیری کنند» خاطرنشان کرد: مراجعه به کتب دینی معتبر و علمای دینی از راه‌های کسب آگاهی و معرفت بیشتر در عصر غیبت است که نباید از آن غافل بود. 
 
منبع:ایسنا