اگر علما به جایی رسیدند از راه مداومت و صبر رسیدند
تاريخ : شنبه 10 خرداد 1393 | | نویسنده : گمنام
نکاتی از سخنرانی حجت الاسلام حکمت را بخوانید:
 

*مفسر قرآن اهل بیت هستند نباید درِ خانه کس و ناکس برویم، ائمه بهترین متخصص هایی هستند که زیر و بم ما را می دانند و دوای ما را تشخیص می دهند.

*در کتاب جهاد با نفس شیخ حرعاملی چندین روایت امده است، یکی از اصحاب امام صادق می رسد خدمت ایشان می گوید: این آیه قرآن؛ ياأيها الذين آمنوا اصبروا وصابروا ورابطوا واتقوا الله، چه مفهومی دارد؟ ما مفهوم این آیات را نفهمیدیم.

* در معناى جمله اول فرمودند: (بر انجام واجبات صبر كنيد) و در معناى جمله دوم فرمودند: (بر مصائب صبر كنيد) و در معناى جمله سوم فرمودند: (بر امامان خود صبر كنيد) يعنى اطاعت آنان را گردن نهيد.

*در تاکسی نشسته بودم بدون لباس طلبگی، راننده جوانی بود داشت آهنگی گوش میداد، می گفت من با این آهنگ خیلی حال میکنم، به او گفتم پس چرا من حال نمیکنم؟ گفت شما چند وقتی گوش کن یواش یواش خوشت می آید و خودت هم راه می افتی. به او گفتم اهل نماز هستی؟ گفت نه چند بار خواندم جواب نگرفتم دیگر نخواندم، به او گفتم چطور به من میگویی چند وقتی بیا آهنگ گوش بده خوشت می آید ولی چند وقتی نمی روی در خانه خدا در بزنی و نماز بخوانی که راه بیفتی؟

 

* تا چیزی بر ما سخت می شود رهایش می کنیم آنرا، در صورتی که آقا سید علی قاضی استاد مرحوم آیت الله بهجت و...میگوید چهل سال فتح بابی برای من نشد تا اینکه در برابر سختی ها صبر کردم، اگر علمای ما بجایی رسیده اند از راه مداومت و صبر در راهشان رسیده اند.