راه وصول الی الله چیست؟/ بیان آیت الله بهاءالدینی درباره آیت الله بهجت

گزیده ای از سخنرانی آیت الله رئیسی را بخوانید:

* جوانان عزیز، هیچ راهی برای وصول الی الله جز انجام واجبات و ترک محرمات نیست، اگر کسی به شما راهی را معرفی کرد که در آن راه نماز نبود، اگر به یک دختر خانمی راهی را معرفی کردند که در آن حجاب نبود، این سراب است. راه نیست، فکر می کنید راه است. مگر می شود جز از طریق انجام دادن نماز و جز از طریق روزه و جز از طریق انجام واجبات و ترک محرمات انسان ظرفیت پیدا کند. اصلا ظرفیت پیدا کردن در همین راستا است.

* خدا رحمت کند حضرت آیت الله بهاءالدینی را، می فرمودند: آیت الله بهجت یکی از سرمایه داران بزرگ کره زمین هستند، سرمایه ایشان چیست؟ ما هر وقت مال در دستمان است و سندش به ناممان فکر می کنیم این از آن ماست، امیر المومنین علیه السلام وقتی مالی را می دادند می رفت، می فرمودند: تازه این سندش به نام من خورد به عکس ما. ما فکر می کنیم هر چیزی که سندش به نام ماست، از آن ماست.

* یکی از راه های مهم ظرفیت سازی برای انسان توسل و زیارت است، زیارت جامعه کبیره به عنوان جامع ترین نسخه امام شناسی و معرفةالحجة است. امروز اگر ما سندی نداشتیم برای امام شناسی، غیر از این سخنان امام هادی علیه السلام در زیارت جامعه برای امام شناسی کافی بود.

* ما اگر دستمان را از دست ائمه اطهار رها کنیم، لازم نیست کسی ما را هول بدهد، اصلا زمین افتاده ایم. چرا اینقدر به ما تاکید کردند زیارت و چرا اینقدر دشمنان ما با زیارت مخالفند؟ برای این که انسان های سالک الی الله ظرفیت مقاومت و ایستادگی و عبودیت و دلدادگی به خدا و تکبیر و تسلیم پیدا نکنند. اصلا رمزش این است.

* زیارت برای یک انسان زائر، ظرفیت ساز است، شما 4 ساعت می روید در حرم حضرت علی بن موسی الرضا علیه آلاف التحیة والثناء، به کربلا می روید خدمت وجود مقدس اباعبدالله علیه السلام، وقتی می آئید بیرون مثل گل شکفته می شوید.