سخنان حجت الاسلام صدیقی در یادواره روزگاروصل
تاريخ : چهار شنبه 21 اسفند 1392 | | نویسنده : گمنام
* پروردگار متعال، این عالم را میدان مسابقه برای فراهم آوردن ذخائر عالم آخرت آفریده است. امیرالمومنین (ع) می فرماید : امروز میدان مسابقه است، و کسی که برنده شود به بهشت می رسد. آن کسی که به سابقین، به پیشتازان، به پیشگامان، به رکورد داران خدا عنایت می کند بهشت است و کسی که رفوزه بشود و باز بماند گرفتار آتش جهنم می شود.
 
* در این میدان مسابقه انواع عبادت ها را خداوند متعال پیش پای بنداگان خودش قرار داده تا در این عبادت ها گوی سبقت را ببرند، برخی ها بوده اند که در شبانه روز هزار بار سوره قدر می خواندند و از علمای ما مثل آیت الله آقای غروی اصفهانی . بر حسب نقل آقای بهجت، این مرد بزرگوار در شبانه روز هزار بار سوره قدر می خواند، نماز جعفر طیارش هرگز ترک نمی شد، نوافل یومیه و نماز شبش هیچ وقت ترک نشده، زیارت عاشورایش هیچ وقت ترک نشده، با صد لعن و صد صلوات. با این حال محققی بود ژرف نگر شاگردانی را با درس پر محتوایش برای عالم اسلام تربیت کرد که نمونه هایش آقای بهجت و آقای طباطبایی و آقای میلانی و آقای خویی و دیگر بزرگان و مراجع تقلید، رشد یافته دامن فقاهت این محقق بزرگوار بودند.
 
* اویس قرنی سر به سجده می گذاشت و در یک سجده تمام دعای کمیل را می خواند. مرحوم جمال السالکین، علامه بی بدیل، آقا میرزا علی قاضیِ فقیهِ مفسرِ عارف، سالک الی الله، دارای مقام شهود و نائل به درجه رضوان الهی در یک سجده 3000 بار ذکر یونسیه را می گفت: لا اله الا انت، سبحانک انی کنت من الظالمین.
 
* من با قاطعیت عرض می کنم، شهدا پیشگامانند. برندگانند، رکورد داران عالم مسابقه در بندگی، در پیشگاه خدا هستند. هر کار خیری که هر کس انجام بدهد، کار بهتری هم وجود دارد که آدم وقتی قدم به عالم برزخ می گذارد، غبطه می خورد می گوید: ای کاش من هم اعمالی که فلانی انجام داد، می توانستم انجام دهم، تنها عملی که بالا دست ندارد، قتل فی سبیل الله است، کشته شدن در راه خداست.