کسی که به اندازه یک دانه گندم در قلبش کبر داشته باشد وارد بهشت نمی شود

گزیده ای از سخنان حجت الاسلام ملکی را می خوانید:

*شخص نمازگزار در 5 مورد به شک خود نباید اعتنا کند، برای اینکه این پنج مورد را بهتر به خاطر بسپارید، کلمه (مسواک) را در نظر بگیرید، حروفش میم سین واو الف کاف؛ میم آن چیست؛ شک بعد از محل، سین آن شک بعد از سلام است، حرف سوم واو است که شک بعد از وقت است، در الف یعنی شک امام و مأموم، آخرش هم کاف است که منظور شک کثیر الشک است. که در این موارد نباید به شک خود اعتنا کنیم.

*وقتی قرآن بر پیامبراکرم صلوات الله علیه نازل می شد، بدنشان شروع می کرد به لرزیدن، حالتشان متغیر می شد، سیما و رخسارشان برافروخته می شد، می فهمیدند که بر پیامبر دارد وحی نازل می شود، سکوت می شد و هیچکس با پیامبر اکرم حرف نمی زد، وقتی که تمام می شد، پیامبر آرام میشدند و میخواندند آن سوره ای که بر ایشان نازل شده بود، آن آیاتی که نازل شده بود، در روایات داریم که پیامبر اکرم صلوات الله علیه گفت: من این آیات اواخر سوره زمر را می خوانم، همه گوش کنید، ببینید و خودتان را مقایسه کنید با این آیات، ببینید چطوری هستید، وقتی این آیات را خواندند، مانند یک جلسه روضه خوانی مردم گریه کردند، بعد در آخر پیامبر اکرم صلوات الله علیه فرمودند: نه، گریه نکنید، شما انشاالله جزو آن دسته بعدی هستید، که می خوانیم.

*بعضی ها می گویند: حاج آقا چرا شما اینقدر بد می گویی از شاه؟ به او گفتم انشاالله با او محشور شوی، هر جا رفت انشاالله با او بروی، ما پشت سر أمبرالمؤمنین علیه السلام هستیم، تو هم پشت سر او هستی هر جا او رفت تو هم با او برو.

*آتش جهنم آتشی است که نور ندارد، پناه می بریم به خدا، می گویند اگر یک قطره از آتش جهنم را در کره زمین بچکانند، کره زمین مذاب می شود، آب می شود.

*اگر کسی از قیامت بترسد، باید دست و پایش بلرزد، اگر یقین به این آیات داشته باشد، می لرزد. مثلا من الآن پنحاه تا دوست دارم در قوه قضائیه 10 میلیون شما را بخورم و 5 میلیون آن بنده خدا را، آیا روز قیامت هم این دوستانم به دردم می خورند؟

*در روایت داریم کسی که به اندازه یک حبه، یک دانه گندم، یک ارزن در قلبش کبر باشد، خدا وارد بهشتش نمی کند.

*از أمیرالمؤمنین علیه السلام روایت داریم که فرمودند: بهشت 8 در دارد. یکی اش برای نبیّین است، پیامبران، یک درش برای صدیقین و صلحا و شهدا، مخصوص آنهاست، پنح در برای شیعیان أمیرالمؤمنین علیه السلام است، برای ما است، انشاالله می رویم، هیچ نترسید و یقین داشته باشید، فقط شما را به خدا گناه نکنید، یکی اش می ماند که برای آنهائی است که أمیرالمؤمنین را قبول ندارند، ولی کینه و کدورت و بغض و عداوت من و أهل بیت من را هم در دلشان ندارند