بی دعوت نمی شود به خیمه عزای سیدالشهدا رفت
تاريخ : چهار شنبه 15 آبان 1392 | | نویسنده : گمنام

نکاتی از سخنان حجت الاسلام دارستانی :

*یکی از آثار زیارت رحمتی است که صاحب حرم با دل ما تماس می گیرد که فلانی بیا به زیارت ما.

* دو جا تا دعوت نشویم نمی توانیم برویم1- زیارت 2- خیمه عزای سیدالشهدا(ع).

*زیارت یک حقی به  گردن ولی خدا می اندازد، مثلا رفیقی دارید که از استان های دور دست برای دیدن شما می آید، شما احترام بیشتری به او خواهید گذاشت.

* هر سلامی علیک دارد، اگر بنده از اینجا به کربلا میروم برای زیارت، این رفت، آمدی نیز دارد، آیا آنها هم می آیند؟

*پیامبر فرمود هرکسی ما را زیارت کند روز قیامت ما به دیدار او خواهیم رفت، در صحرای محشر هیاهویی به پا می شود که آنها که بودند که رسول الله خاتم الانبیا(ص) به استقبال آنها رفت، در صحرا صدا می آید اینها زائران حرم حسین(ع) هستند.

*سیدالشهدا فرمود هرکس بعد از مرگ من به زیارت من بیایید، در قیامت به زیارت او خواهم رفت، اگر در آتش جهنم رفته باشد از میان آتش او را بیرون خواهم کشید.

*حرم اهل بیت حرم خداست هر بی سروپایی نمی تواند داخل برود.

*امار رضا فرمود: هرکس به زیارت من بیاید سه جا به زیارت او خواهم رفت، اگر هراس داشته باشد به او می گویم نترس من با تو هستم، وقتی نامه ی اعمال می آید کاری می کنم که با دست راست آن را بگیرد، وقت حساب کتاب و میزان در کنار او خواهم بود.

* یک عارف در راه کربلا مسیر خود را گم کرد، از چوپانی مسیر را پرسید، چوپان به او مسیر را نشان داد و گفت: این همه به کربلا رفتی سلام دادی جواب سلامی  هم شنیدی؟ عارف به چوپان گفت: مگر تو سلام می دهی جواب میشنوی؟ چوپان گفت: اگر به کسی سلام دهم و جواب ندهد دیگر به او سلام نمی کنم سپس سلامی داد و ناگهان صدای حضرت آمد و فرمود: علیک السلام.

*مرحوم نخودکی فرمود: من یکبار هم نشد به زیارت بروم و حضرت را نبینم، حضرت جواب سلام تمامی سلام دهنده ها را می دهد.