تاريخ : یک شنبه 24 ارديبهشت 1391 | | نویسنده : گمنام
نقویان: خاله شادونه، عمو پورنگ و فیتیله آدم تربیت نمی‌کنند

 

حجت‌‌‌الاسلام نقویان با تاکید بر نقش تربیتی زن در خانواده گفت: خاله شادونه، عمو پورنگ و فیتیله آدم تربیت نمی کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجو، حجت‌‌‌الاسلام نقویان شب گذشته در جمع اساتید دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه امروز مشکل از درون خانه های ماست، تصریح کرد: امروز به بهانه اینکه زن به عنوان نیمی از جامعه حق تحصیل دارد، وی را از خانه بیرون می آورند.
 
وی افزود: زن با بیرون آمدن از خانه و فعالیت روزانه شش تا هفت ساعت در خارج از منزل دیگر نقش تربیتی در درون خانه نخواهد داشت؛ چراکه زن بعد از چند ساعت دیگر توانی برای خرج کردن در منزل ندارد.
 
این استاد دانشگاه بیان داشت: من با تحصیل و شغل زنان مخالف نیستم؛ اما ریاضیدانان این مسئله را حل کنند؛ که چرا امروز یک دختر برای به دست آوردن مدرک لیسانس کیلومترها با خانه خود فاصله دارد؛ چرا كه این امر باعث بوجود آمدن مشکلات زیادی برای این دختر می شود.
 
نقویان در ادامه با بیان اینکه تلاش حضرت فاطمه(س) و ائمه معصومین(ع) نشان دادن چهره زیبا از دین و درست قرار دادن پازل آن در کنار هم بود، گفت: هنگامی که چهره زیبا از دین به انسان نشان داده شود هوش و عقل انسان می رود.
 
این سخنران مذهبی با اشاره به جنایات غرب در کشورهایی مانند پاکستان، افغانستان و سوریه تصریح کرد: ما در این کشور شاهدیم که برای سگ و گربه شان بیمارستان می سازند؛ اما هزاران کودک بیگناه را در این کشورها قتل عام می کنند.
 
وی افزود: این کشورها در باطن خود مانند گرگ و در ظاهر بسیار خوب هستند.
 
در نشان دادن چهره زیبا از دین قطعات پازل را زشت کار می کنیم
 
نقویان با تاکید بر مسئله حجاب و عفاف زنان در جامعه بیان داشت: کادو در مقابل صاحب آن باز می شود و حجاب نیز مانند کادوست که نباید در مقابل نامحرم قرار گیرد و باز شود.
 
این استاد دانشگاه با انتقاد از برخی عملکردهای نادرست رسانه ملی و برخی افراد در حوزه دین تصریح کرد: ما باید برای نشان دادن چهره زیبا از دین قطعات پازل را بشناسیم، اکنون 20 سالی است که در ایام غدیر، تولد و شهادت بانوی بزرگ اسلام به فکر اثبات تشیع هستیم و این در حالی است که روز به روز آمار جرم در شیعه افزایش می یابد.
 
وی گفت: رسانه و تلویزیون در اختیار شیعه قرار دارد؛ اما هر روز شاهد نتایج معکوس اخلاقی و تربیتی در جامعه هستیم.
 
نقویان ضمن بیان این مطلب که صدر اعظم آلمان در سفرش به ایتالیا، تنها و بدون همسرش رفت و این در حالی بود که همسرش در ایتالیا و سوار بر هواپیما دیگری به او رسیده بود، گفت: در مصاحبه ای که از این صدر اعظم در خصوص جدا آمدن همسرش پرسیدند گفته بود امکانات دولت برای من است نه همسرم.
 
این استاد دانشگاه افزود: این صدر اعظم حاضر نیست به اندازه یک بلیط هواپیما به شوهرش روا بدارد و این در حالی است که در کشور ما به یکباره اختلاس 3000 میلیادی اتفاق می افتد و ما نمی دانیم چگونه از خفت و خواری به جوانانمان پاسخ دهیم.
 
وی دلیل این امر را زشت کار کردن قطعات پازل دین دانست و بیان داشت: ما می توانیم چهره خوب از دین ارائه کنیم؛ اما در گذاشتن قطعات آن زشت کار می کنیم.
 
خاله شادونه، عمو پورنگ و فیتیله آدم تربیت نمی کنند
 
نقویان با اشاره به تقسیم کار توسط پیامبر(ص) بین حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) گفت: در این تقسیم کار امور خانه به بانوی بزرگ اسلام و کارهای بیرون از منزل به امام علی(ع) واگذار شد، حضرت فاطمه(س) در این تقسیم کار با داشتن مقام علمی اعتراض نکردند.
 
این استاد دانشگاه با بیان اینکه برای من همیشه این عدم اعتراض حضرت زهرا (س) جای سوال بود، افزود: فاطمه زهرا(س) می دانست که تحصیل باید او را به خانه بازگرداند؛ اما در شرایط کنونی اشتغال بیش از 90 درصد زنان در جامعه برای استقلال مالی و فرار از چهار دیواری خانه است.
 
وی گفت: مرد باید با شناخت درست از همسرش مشکل تنها بودن او را در خانه رفع کند تا نیازی به حضور زنان در شغل هایی که به این دلیل فعالیت می کنند، نباشد.
 
نقویان با مهم دانستن دو عنصر محبت و نیاز در خانواده ادامه داد: اگر محبت در خانواده نباشد خانه ویران و عشق به نفرت مبدل می شود، اگر زن احساس کند به مرد نیاز دارد این نیاز در داخل خانه برطرف خواهد شد.
 
این سخنران مذهبی آمار بالای طلاق در جامعه را تبدیل محبت به نفرت بین زوجین و عدم نیاز به یکدیگر در محیط خانه دانست و تاکید کرد: اگر جوانان به این دو عنصر که مورد توجه دین اسلام است توجه کنند لیلی و مجنون یکدیگر خواهند شد.
 
وی با اشاره به شعری از پروین اعتصامی ادامه داد: از نظر پروین اعتصامی که از زنان روشنفکر جامعه بود زن دارای چهار نقش پزشک، دربان، قاضی و پلیس است.
 
نقویان همچینی با اشاره به وجود شخصیتی مانند ناتاشا در یک فیلم پلیسی گفت: کشوری که در آن لیلی و مجنون و خسرو شیرین وجود دارد؛ چرا باید ناتاشا و یا یک پلیس زن داشته باشیم؟
 
این سخنران مذهبی ادامه داد: در این فیلم با گذاشتن یک خانم در نقش پلیس جشن تولد فرزند بدون حضور مادر برگزار می شود که این امر با نقش زن به عنوان تربیت کننده فرزند متناسب نیست.
 
وی تصریح کرد: در این کشور اکثر دعاها مربوط به خانواده است و نفرین ها هم جدا از شغل و سمت افراد مربوط به نهاد خانواده است.
 
نقویان با تاکید بر نقش تربیتی زن در خانواده خاطرنشان کرد: خاله شادونه، عمو پورنگ و فیتیله آدم تربیت نمی کنند؛ اما مادر مانند گلی است که انسان از بوییدن آن سیر نمی شود و پدر نیز مانند ستونی در خانواده می باشد که سقف آن را نگه داشته است.


برچسب‌ها: نقویان, عموپورنگ, خاله شادونه, فیتیله, رایه الهدی,