برنامه ویژه مسیحیت، بهاییت و ضد انقلاب برای ترویج بدحجابی
تاريخ : سه شنبه 12 ارديبهشت 1391 | | نویسنده : گمنام

آیت الله سبحانی با اشاره به اینکه مسیحی‌ها، بهایی‌ها و ضد انقلاب برای رواج بدحجابی در جامعه ما برنامه دارند، گفت: بد‌حجابی در شهر قم به عنوان مرکز فقاهت و مرجعیت نباید وجود داشته باشد.

به گزارش فارس، حضرت آیت‌الله جعفر سبحانی پیش از ظهر امروز در دیدار با اعضای شورای اسلامی شهر قم در سخنانی با بیان این نکته که ستاره سهیل سالی یک بار دیده می‌شود، گفت: مسؤولان شورای شهر ستاره سهیل نباشند که ما فقط سالی یک بار آنها را ببینیم.
 
وی در ادامه با اشاره به اجرای عملیات تقاطع غیرهمسطح در ورودی منطقه پردیسان گفت: این پروژه دو سال است که بلاتکلیف باقی مانده است و این در حالی است که علاوه بر جمعیت ساکن در منطقه، مراکز علمی و دانشگاهی متعددی نیز در این بخش از قم استقرار دارند.
 
حضرت آیت‌الله سبحانی در ادامه با اشاره به اینکه اجرای پروژه‌های عمرانی باید طبق برنامه زمان‌بندی شده دنبال شود، خاطرنشان کرد: نباید شاهد تاخیر در اجرای پروژه‌های عمرانی باشیم.
 
وی با اشاره به ضرورت توجه شورای اسلامی شهر و شهرداری قم به مسائل فرهنگی از جمله حجاب گفت: حجاب یک نماد و شعار برای انقلاب و اسلام است و بی‌حجابی و بدحجابی نماد ضد انقلاب است.
 
این مرجع تقلید با انتقاد از وضعیت حجاب در قم گفت: حجاب آنگونه که باید و شاید در ایام مختلف به ویژه عید در اطراف حرم مطهر مورد توجه قرار نمی‌گیرد و همه نهادها در این زمینه باید به وظیفه‌ای که بر دوش دارند عمل کنند.
 
وی با اشاره به اینکه مسیحی‌ها، بهایی‌ها و ضد انقلاب برای رواج بدحجابی در جامعه ما برنامه دارند، گفت: بد‌حجابی در شهری که مرکز فقاهت و مرجعیت است نباید وجود داشته باشد.
 
حضرت آیت‌الله سبحانی نظارت بر وضعیت خوابگاه‌های دانشجویی را مورد تاکید قرار داد و گفت:‌ باید مسئولان امر نظارت‌های خود را تقویت کرده و تذکرات لازم را ارائه دهند.
 
وی گفت: باید شهرداری نسبت به انجام فعالیت‌های فرهنگی اهتمام داشته باشند و تنها به عمران و آبادانی شهر اکتفا نکند.
 
این مرجع تقلید با اشاره به ضرورت بهره‌گیری از نام ائمه اطهار در نام‌گذاری خیابان‌ها، از اقدام شهرداری در نام‌گذاری بلواری با نام امام صادق(ع) تقدیر کرد و گفت: باید تابلوهای نام این بلوار در جای جای آن نصب شود.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود توجه به بافت‌های فرسوده را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید زمینه‌ای فراهم شود که بافت سنتی شهر احیا شده و اجرای پروژه‌های عمرانی در این زمینه می‌تواند موثر باشد.