روایت حجت الاسلام قرائتی از تیتر روزنامه‌ها پس از دریافت هدیه از دست محمد خاتمی‌

رئیس ستاد اقامه نماز ‌گفت: کتاب تفسیر نور بنده کتاب سال شد و برای دریافت هدیه از دست خاتمی از وی تشکر کردم و سپس عکاسان از این بخش عکس گرفتند و به روزنامه‌ها دادند و این طور بیان کردند که من گفته‌ام حلال کن به ناطق نوری رای دادیم.

به گزارش فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی پیش از ظهر امروز در همایش توجیهی و تخصصی مبلغان طرح هجرت که در سالن همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد با بیان اینکه تبلیغ رحمت الهی است اظهار کرد: هستی از جمادات، نباتات، حیوانات و انسان‌ها تشکیل شده و احسن انسان‌ها پیامبر اکرم (ص) است.
 
وی خاطرنشان کرد: در دو آیه از قرآن برای پیامبر اکرم (ص) ذکر شده که نقشی جز تبلیغ ندارد و نقشی جز رحمت للعالمین ندارد بنابراین تبلیغ رحمت الهی است.
 
رئیس ستاد اقامه نماز عنوان داشت: تبلیغ فصلی در اسلام وجود ندارد بلکه تبلیغ باید به طور دائم وجود داشته باشد و مبلغان نیز باید از روی علاقه برای تبلیغ اعزام شوند و از عمق درون خود به تبلیغ علاقه داشته باشد.
 
وی با بیان اینکه هر کلمه دعا به اندازه یک سخنرانی تأثیر دارد گفت: در دعای ابوحمزه بی‌سوادی، فقر، عیاشی و جهل به عنوان عوامل سقوط جامعه ذکر شده است.
 
قرائتی ضمن خطاب قرار دادن مبلغان گفت: محور تبلیغ خود را قرآن بگذارید و حتی موعظه خود را بر اساس قرآن قرار دهید و از شعر، داستان و تاریخ کم کنید.
 
وی ادامه داد: شعر دارای تخیلات است و تاریخ احتمال صدق و کذب آن وجود دارد و روایات دارای انواع قوی و ضعیف بوده و تنها کتاب دست نخورده قرآن است.
 
رئیس ستاد اقامه نماز خاطرنشان کرد: شب قدر شب نزول قرآن است بنابراین باید در این شب از قرآن بگوییم و از آیات قرآن در زمینه ولایت امیر مؤمنان(ع) استفاده کنیم.
 
وی تصریح کرد: خداوند در قرآن زمانی که برای او جسم و اولادی قائل می‌شویم اوج غضب خود را نمایان می‌کند و گفته جا دارد در چنین حالتی آسمان‌ها بشکافد و کوه‌ها تکه تکه شوند.
 
قرائتی ضمن انتقاد از برخی از مثنوی‌ها گفت: در مثنوی موسی و شبان، موسی به دلیل آنکه جلوی خرافات شبان را گرفته از سوی خدا مورد مؤاخذه قرار گرفته در صورتی که موسی برای جلوگیری از این خرافات مبعوث شده است این در حالیست که این مطلب در کتاب‌های درسی ما آمده است.
 
وی ادامه داد: در سروده‌ای از سعدی آمده که «عبادت به جز خدمت خلق نیست» که این مطلبی دروغ است زیرا خدمت به خلق یکی از عبادات است.
 
رئیس ستاد اقامه نماز خاطرنشان کرد: اگر در نظر دارید 30 دقیقه برای مردم سخنرانی کنید 15 دقیقه تفسیر قرآن بگویید، اصطلاح نگویید و آیات مورد نیاز را مطرح کنید.
 
وی با اشاره به آداب دعا گفت: در گام نخست باید مطیع فرمان خدا باشیم تا دعاهای ما مستجاب شود و اگر مستجاب نمی‌شود مصلحت نبوده است.
 
قرائتی خاطرنشان کرد: پیشرفت‌های علمی، نظامی و برپایی راهپیمایی 22 بهمن که دشمن از آنها عصبانی شود جزو عمل صالح محسوب می‌شود.
 
وی با اشاره به دروغ‌های تاریخ روز گفت: کتاب تفسیر نور بنده کتاب سال شد و برای دریافت هدیه از دست خاتمی از وی تشکر کردم و سپس عکاسان از این بخش عکس گرفتند و به روزنامه‌ها دادند و این طور بیان کردند که من گفته‌ام حلال کن به ناطق نوری رای دادیم.
 
رئیس ستاد اقامه نماز با بیان اینکه کشتی بی‌سوراخ قرآن است بنابراین باید محور بحث تبلیغ قرآن باشد، گفت: در موارد دیگر باید تبلیغ خصوصی کنید، به منبر قانع نباشید و متناسب با هر فرد نسخه‌ای خاص تجویز شود.
 
وی تأکید کرد: نوجوانان و جوانان با استعداد را به طلبگی دعوت و از توضیح‌المسائل استفاده کنید.
 
قرائتی یادآور شد: امروز شرایط خوبی وجود دارد و مردم گوش به فرمان فرامین اسلامی هستند و در هر موقع از آنها خواسته شده پای صندوق‌های رأی آمده‌اند.