صدای عزاداران روح‌الله به آسمان می‌رسید
تاريخ : دو شنبه 13 خرداد 1392 | | نویسنده : گمنام

مسعود محمدی امروز در گفت‌و‌گو با  فارس اظهار داشت: شب رحلت حضرت امام خمینی (ره)، همراه شهید نورالدین پاشایی بودم و هرگز آمادگی از دست دادن امام (ره) را نداشتیم.

محمدی ادامه داد: رسانه‌ها اعلام می‌کردند حال امام بزرگوار مساعد نیست و شهید پاشایی می‌گفت امام (ره) در پناه خدا هستند.

وی خاطرنشان کرد: شب را سپری کردیم و صبح زود به‌سوی شهرستان اسلام‌‌آبادغرب حرکت کردیم؛ رادیو در حال پخش کردن تلاوت قرآن بود و ما از رحلت امام خمینی (ره) بی‌خبر بودیم تا اینکه در میانه‌های راه اخبار ساعت هفت صبح خبر رحلت جان‌سوز امام (ره) را اعلام کرد.

این رزمنده دوران دفاع مقدس بیان داشت: ماشین را متوقف کردیم و در کنار جاده به شیون و زاری پرداختیم و بعد از دقایقی متوجه شدیم ماشین‌های عبوری که این خبر را شنیده بودند توقف کرده و در کنار ما به شیون و زاری می‌پرداختند.

به گفته محمدی، پس از مدت کوتاهی جمعیت عظیمی از سرنشینان خودروهای در حال عبور در آن محل ایستاده بودند و عزاداری مردمی و خودجوش شکل گرفت.

این رزمنده دوران دفاع مقدس تصریح کرد: شهید پاشایی به نوحه‌خوانی پرداخت و مردم نیز همراهی می‌کردند و هرگز این ماجرا را فراموش نخواهم کرد.

وی بیان داشت: در شب اسارت و نیز شب شهادت شهید پاشایی خواب دیدم که در جماران هستیم و به عزاداری برای رحلت امام (ره) می‌پردازیم؛ در این خواب افراد با پیراهن مشکی و سر به زیر گریه می‌کردند و من سر چند نفر از عزاداران را بلند کردم، اما نشناختم، به چندمین نفر که رسیدم، سرش را بلند کردم و چهره شهید پاشایی را دیدم.

محمدی گفت: بی‌شک امام (ره) در قلب مردم جای دارد و مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای چه زیبا بیان فرمودند: «این انقلاب بی نام خمینی در هیچ کجای جهان شناخته شده نیست.»

وی اظهار داشت: هیچ‌گاه یادمان نرود که امام (ره) فرمودند: «من در میان شما باشم یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش می‌کنم که نگذارید انقلاب به  دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، نگذارید پیشکسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره به فراموشی سپرده شوند.»

گفتنی است، شهید نورالدین پاشایی در شرق کشور توسط اشرار اسیر شد و به مقام رفیع شهادت رسید.